Skip to content
plėtros agentūros

5 PAPRASTOS IDĖJOS KAIP PAGERINTI SAVO MIESTĄ

Nors vyriausybė ir regioninės plėtros agentūros yra visada užimtos plėtodamos vieną ar kitą miesto dalį,  tai taip pat ir mūsų pareiga dėti pastangas paremiant vystymąsi. Smulkiausi mūsų šiandien atlikti veiksmai, tokie kaip sėklos pasėjimas, gali užauginti vaisių ateinančioms kartoms. Mes esame dalis epochos su sparčiausiomis inovacijomis ir vystymu ir mūsų miestams reikia augti kartu su mumis. Čia yra keletas miesto plėtros idėjų, kurias galite panaudoti įnešdami savo indėlį į mūsų miesto vystymąsi.

PRADĖKITE NUO NAMŲ

Kiekviena gera iniciatyva prasideda nuo Jūsų namų slenksčio. Užuot bandę ieškoti idėjų kaip pagerinti gatves, pirma pradėkite nuo savų namų. Suteikite daugiau žalumo aplinkoje. Įrenkite sodą savo kieme, kur galėsite auginti savo maistą ir augalus, kurie palaiko aplinkos šviežumą. Paraginkite savo kaimynus daryti tą patį, kad visa Jūsų kaimynystė būtų švari ir žalesnė.

žalias miestas

DALINKIS MAŠINA SU DRAUGAIS

Jei turite draugą arba bendradarbį, kurie gyvena netoliese ir vyksta į tą pačią darbo vietą, nuo šiol niekada nesirinkite vairavimo atskirais automobiliais. Gali atrodyti gerai turėti nuosavą automobilį ir važiuoti vienam, bet galite stipriai sutaupyti kuro sąskaita bei sumažinti oro taršą besidalinant mašina. Galite išgelbėti miestą nuo taršos, kurią gali sukelti trys papildomi automobiliai,  besidalinant su trimis kitais automobiliu. Skirkite laiko sukurti gerą dalinimosi automobiliu grupę, kad galėtumėte vykti į darbą patogiai.

STOVĖJIMO VIETŲ KLUBAI

Daugelis miestų po garsaus “Parkavimosi vietos” eksperimento pradėjo kurti savo parkavimosi vietų klubus. Galite sukurti savo asmeninius klubus, skirtus dažniausiai neužimtoms parkavimo vietoms  miestuose. Šios vietos gali būti papuoštos su augalais ir grupės visą savaitę gali vykdyti užsiėmimus, tokius kaip jogos klasės, susitikimai, ūkininkų turgeliai ir t.t..

Automobilių stovėjimo aikštelių klubai

PALAIKYKITE VIETINIUS PARKUS

Prisiimkite atsakomybę už arčiausiai Jūsų namų esančio parko priežiūrą. Sukurkite programą, kuri prašytų kaimynystėje esančių savanorių, kad jie ateitų dirbti kartu su Jumis išvalant ir prižiūrint stovėjimo aikštelę. Savo iniciatyvą galite reklamuoti judriomis valandomis parke. Įtraukite daugiau šeimų, kurios gali dirbti kaip komandos iš vaikų ir suaugusių prižiūrėdamos parkus Jūsų apylinkėje.

SUKURKITE SAVO ŽENKLUS

Aptarkite su savo kaimynais apie galimybę sukurti savo pačių ženklus, padedančius pėstiesiems lengviau pasiekti vietinę vietą. Dažniausiai GPS negali surasti žemėlapyje nepažymėtų vietų. Parduotuvės, tokios kaip kepyklos, remonto dirbtuvės, bibliotekos, maitinimo paslaugas teikiančios įstaigos ir t.t. gali sudėti ženklus vietovėje, su vietovės narių leidimu , kad jų klientai galėtų greičiau nuvykti į jų parduotuvę jei jie yra kur nors aplink vietovę.