Skip to content
Tvarūs miestai

PENKIOS DARNIŲ MIESTŲ IDĖJOS

Viskas, kas prisideda prie miesto ekologiškumo ir tvarumo yra pirmasis pasirinkimas žmonėms gyvenantiems labiausiai išvystytose vietovėse. Nors gyvenimas išsivysčiusiame mieste gali turėti keletą svarbių pusių, tačiau jei miestas neturi tinkamos oro ir energijos priežiūros, tai toks miestas nėra sveikas. Tarša, transportas ir medžių kirtimas betoninių pastatų statybai yra blogas pasirinkimas bet kurio miesto vystymuisi. Regionų plėtros agentūros turėtų išmokti naujų metodų kuriant  žalią tvarią aplinką miesto gyventojams. Čia pateikiamos pačios efektyviausios tvaraus miesto vystymosi idėjos, kurių šiandien reikia visiems miestams.

IŠŠOKANTYS PARKELIAI

Idėja turėti mažus parkelius parkavimosi vietose pirmą kartą buvo pristatyta San Francisko meno eksperimento metu. Kadangi dabar mieste yra daugiau automobilių nei šeimų, iššokantys parkai gali būti puiki idėja. Ši koncepcija reikalauja turėti daug augalų parkavimo vietose, kad paversti jas žaliomis ir gaivesnėmis. Laikinus ūkius galima kurti bet kur aplink miestą su tuščiomis erdvėmis ir trupučiu savanoriavimo.

Pop-up parkai

ŠVYTĖJIMAS TAMSIUOSE MEDŽIUOSE

Nyderlandų dizaineris pristatė “bioluminescentinį” augalą, kuris švyti tamsoje. Eksperimento metu paimta DNR iš luminescentinių jūros bakterijų ir ji sujungta su augalo chloroplasto genomu. Tai suteikė augalui tokį patį švytėjimą kaip turi medūzos.  Jau yra naujų projektų, kurie investuoja į šį projektą, kad sukurtų švytėjimą tamsiuose medžiuose pramoninio masto versijose.

ENERGIJA IŠ ŽINGSNIŲ

JK kompanija, “Pavegen”, kilo idėja panaudoti judriausias miesto gatves kinetinės energijos surinkimui paverčiant ją elektra. Londono gatvėse šalia metro stoties jie sumontavo elastingas lenteles. Šios plytelės yra skirtos generuoti kinetinę energiją kiekvieną kartą kai kas nors ant jų žingsniuoja ir gaminti elektrą. Kadangi šio bandymo metu pagamintos energijos nepakanka visam miestui, ji naudojama tos pačios gatvės žibintams apšviesti. Tai labai novatoriškas būdas naudoti viešuosius žingsnius.

kaip pagerinti miestą

VANDENĮ GAMINANČIOS SKELBIMŲ LENTOS

Limos Inžinerijos ir Technologijų universiteto mokslininkai sukūrė reklaminį stendą, kuris gali oro drėgmę paversti vandeniu. Tai yra viena iš keisčiausių idėjų šiame sąraše ir yra labai efektyvi. Šiame reklaminiame stende naudojami kondensatoriai ir filtrai, kurie gali surinkti apie 96 litrus vandens kasdien. Vanduo yra prieinamas visuomenei nemokamai ir yra tik pavyzdys to, ką galima įgyvendinti visuose didžiuosiuose miestuose.

SUPERMEDŽIAI

Supermedžiai yra didelės struktūros, kurias apima įvairūs augalai ir gėlės, kurie yra pritvirtinti prie jo. Miesto sodas “Sodai prie įlankos” Singapūre yra puikus supermedžių pavyzdys. Šios konstrukcijos yra pagamintos iš plieno didelių stiebų pavidalu. Visą rėmą sudaro keli augalai, kurie padeda atvėsinti aplinką. Šie supermedžiai skirti surinkti lietaus vandenį. Metaliniai konstrukcijos stogeliaitaip pat yra suprojektuoti šilumos sugėrimui ir aplinkos atvėsinimui.