Skip to content
Miesto gerinimas

MIESTO GERINIMO DARBAI 2020

Pasaulio miestai pastoviai tobulėja, kad taptų inovatyviausiomis ir aukštųjų technologijų gyvenamosiomis vietomis žmonėms. Miestuose yra daugybė ekonominių, socialinių ir kūrybinių galimybių, kurios privilioja daugiau žmonių iš kaimo vietovių į miestus. Dėl augančių žmonių poreikių miestuose, regioninės plėtros agentūros turi rasti naujų būdų kaip pritaikyti ir plėtoti miestus. Šiai dienai yra keletas inovatyvių miesto plėtros idėjų, tarp kurių yra:

PERPROGRAMUOJAMA ERDVĖ

Pastatai su tuščiomis erdvėmis, tokiomis kaip parkavimo vietos ir parkais gali būti naudingi rengiant įvairaus pobūdžio renginius, pradedant vestuvėmis ir baigiant kūno rengybos užsiėmimais. Tokios vietos gali būti puikiomis erdvėmis bendruomenėms ruošiant savo seminarus, renginius ir dideles pramogas, be poreikio atskiram pastatui.

MIESTO GERINIMO DARBAI

PAPILDYTI MEDŽIAIS

Miesto miškininkystė yra inovatyvi koncepcija, kuri keičia būdus kaip veikia apgyvendintose teritorijose dideli pastatai. Daugelis įmonių jau įgyvendino keletą būdų skatinant miesto miškininkystę. Taip pat yra internetinių platformų, kurios skatina žmones sužinoti apie miesto vietas, kurios turi daug medžių, rengia seminarus apie medžius ir net siūlo paslaugas miesto miškininkystės projektams komercinėse erdvėse.

miesto gerinimas

IŠMANIOSIOS TRANSPORTO PRIEMONĖS

Naujos kartos transporto priemonės varomos saulės energija arba elektra gali būti efektyvios valant miesto orą. Yra išmaniųjų dviračių, varomų baterijomis pakraunamomis su įterptąja valdymo sistema. Ratai išanalizuoja Jūsų pedalų mynimo modelį ir sklandžiai  integruojasi prie Jūsų judesio. Taip palengvinamos pastangos ir padidinama Jūsų pedalo galia. Tokios naujovės gali pakeisti susisiekimą mieste tuo pačiu sumažinant taršą ir eismą.

kaip pagerinti miestą

ŪKIS MIESTE

Kita ekologiška iniciatyva žmonėms, gyvenantiems miestuose yra ūkininkavimas mieste, kuris leis žmonėms auginti savo pačių daržoves savo balkonuose ir terasose. Tai gali pagerinti žmonių mitybą ir sutaupyti keletą kitų dalykų, tokių kaip keliavimo išlaidos, supakuotas maistas, plastiko naudojimas ir t.t. Idėją, kurti ūkius ant šiltnamių stogo pirmiausiai pristatė Brad McNamara ir Jon Friedman. Vėliau, jie pakeitė ūkininkavimo idėją į laivybos konteinerius, atsižvelgdami į miesto logistiką.

kaip padaryti miestą gražų

VANDENS VALYMAS

Vandens valymo projektai, tokie kaip Požeminiai, kuriuos paskelbė MIT tyrėjų komanda, gali tapti išeitimi nustatant biocheminę informaciją iš nuotekos vandenų. Ją galima naudoti kaip išmaniąją nuotekų platformą, kuri gali patikrinti   vandens, įtekančio į vandens telkinius miestuose, kokybę. Tokie projektai gali padėti pagerinti vandens kokybę apgyvendintose teritorijose ir padaryti švaresnį vandenį labiau tinkamą ilgesniam vartojimui. Tai gali padėti nustatyti pramonės įmones, kurios sukelia vandens taršą ir įgyvendinti geriausias jų kontrolės priemones.