LT RU EN
Ignalinos AE regiono plėtros agentūra
Naujienos
Naujienos, renginiai, įvykiai
Ignalinos atominės elektrinės regionas
Vajasiškis

 
VAJASIŠKIS - SENOLIŲ KAIMAS
Kaimo atstovai projekte - Genovaitė Sarokina ir Vita Barauskienė
Vajasiškis – kaimas Zarasų rajone, 8 km į rytus nuo Daugailių, šalia kelio į Salaką. Seniūnaitijos centras. Jame yra medinė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia(pastatyta 1863 m.).
Kaime yra paveldėtos senos duonos kepimo tradicijos, audimo, verpimo, virvių vijimo ir kiti amatai. Kaimo senoliai vis dar vioetos tarme seka XIX amžiaus ir net senjiau sukurtas pasakas, bažnyčioje gieda "kantyčkas". Šiame projekte kaimo idėja yra perduoti šias tradicijas jaunesnei kartai, per bendrą veiklą dar labiau sutelkti kaimo bendruomenę.
Vajasiškio bendruomenė
Vajasiškis, Zarasų LP-2, 30205 Zarasų r.
Vajasiškio bendruomenės pirmininkė
Genovaitė Sarokina
Tel.: +370 676 34825, +370 385 44721

El.pastas: gsarokina@gmail.com

Vajasiškio bendruomenė įkurta 2007 m, balandžio 26 d. Ji savo veiklą vykdo Vajasiškio, Baibių ir aplinkiniuose kaimuose. Pagrindiniai bendruomenės tikslai: atstovauti Vajasiškio bendruomenei vietos savivaldoje; formuoti ir puoselėti bendruomeninio gyvenimo tradicijas ir papročius; skatinti pilietinės visuomenės kūrimąsi; saugoti ir puoselėti Vajasiškio bendruomenės gyventojų kultūrinį paveldą ir tapatumą.

2009 m. Zarasų rajono Vajasiškio bendruomenė tapo Zarasų savivaldybės vietos veiklos grupės nare.

Bendruomenė įvykdė šiuos projektus: „Vajasiškio parapijai - 100metų," „Žalioji savaitė," ŽŪM „Bendruomenių rėmomo" programos projektas „Vajasiškio bendruomenės namų remontas ir įrengimas," „Vajasiškio bendruomenei – 1 metukai"