LT RU EN
Ignalinos AE regiono plėtros agentūra
Naujienos
Naujienos, renginiai, įvykiai
Ignalinos atominės elektrinės regionas
Naujienos

Projekto OPEN LEADERSHIP III-asis etapas

2018 m. gruodžio 18 d.

Šio etapo metu įvyko net 207,5 valandų konsultacijų vadybos ir LEAN (sistema, įdiegiama įmonės valdyme, kuri grindžiama pagrindiniais trimis principais: nuostolių pašalinimas, vertės užtikrinimas, pokyčiai) priemonių taikymo temoms nagrinėti. Siūlome kartu apžvelgti projekto dėka įgyvendintas veiklas, jų naudą regionui bei pasiektus tikslus.

Taigi, III-ojo periodo eigoje įvyko net 28 seminarai skirti „Įkvepiančios lyderystės ir efektyvaus organizacijų valdymo" temai, kuri apima: vadovavimą koučingo stiliumi, būdą atskleisti žmonių potencialą, skatinant juos mąstyti, projektų valdymą ir kt. aktualias temas. Seminarus vedė sertifikuota, ilgametę patirtį turinti vadybos konsultantė, psichologė – Jolanta Nėjutė, kuri jau pirmo susitikimo metu atkreipė visų dėmesį, kad net 70% įmonės klimato priklauso nuo tiesioginio vadovo vadovavimo stiliaus, o geras klimatas pagerina net 30%organizacijos rezultatų.

Didelės sėkmės susilaukė praktinė konferencija „Inovatyvi vietos savivalda: susitelkimas ties paslaugų kokybe ir efektyvumu", kurioje dalyvavo net 195 dalyviai. Vienas iš pranešimų buvo turizmo vystymo priemonių ir išmoktų pamokų Birštono savivaldybėje tema, kurį pristatė Birštono turizmo centro vadovė Rūta Kapačinskaitė. Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius pasidalino savo miesto patirtimi ir pranešime – Kaip sukurti pažangią savivaldybę? – pabrėžė, kaip svarbu keisti įsisenėjusį požiūrį ir investuoti į jaunimą.

Visi žinome, kad taip greitai besikeičiančiame pasaulyje nėra lengva visuomet išlikti inovatyviais ir greitai persiorientuoti į besikeičiančius klientų poreikius. Todėl įvaizdžio mokymai, skirti turizmo informacijos centrų darbuotojams yra aktualūs ir naudingi. Mokymų tikslas išties labai praktiškas: išmokti bei naudoti įvairias viešinimo priemonių galimybes (Facebook.com, svetainių tvarkymas, dizainas, Google Ads ir pan.). Šie mokymai suteikė daug trūkstamų įgūdžių, kuriuos dalyviai palaipsniui pritaikė atstovaujamų įstaigų įvaizdžio formavime: tiek socialinių tinklų pranešimuose, tiek svetainių dizaine. Panašūs įvaizdžio formavimo mokymai su komunikacijos specialistėmis įgyvendinti ir savivaldybių administracijų atstovams bei lyderiams.

Taip pat buvo tęsiamas mokymų ciklas skirtas regioninės kultūros ir turizmo darbuotojams, kuriuo buvo siekta plėsti regiono žinomumą, diskutuota dėl bendros projekto paraiškos Norvegų fondams paruošimo (kurios rezultatas: Ežerų krašto biuro parengta paraiška, kuri šiuo metu yra vertinama). Šios regionui svarbios temos buvo plėtotos ir tarptautiniu lygmeniu – kartu su kolegomis iš Latvijos abiejų šalių teritorijoje iš viso įgyvendinti net septyni kultūros ir turizmo darbo grupių susitikimai, kurių metu įgytos žinios ir užmegzti nauji kontaktai leis dar labiau sustiprinti ir plėsti mūsų regiono turizmo ir kultūros sektorius.

 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Programos tinklapis internete -www.latlit.eu. Oficialus ES tinklapis -www.europa.eu.

Už šio pranešimo turinį atsako VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras". Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.