LT RU EN
Ignalinos AE regiono plėtros agentūra
Naujienos
Naujienos, renginiai, įvykiai
Ignalinos atominės elektrinės regionas
Naujienos

Tai, ką labiausiai mėgsti ir moki daryti, gali tapti Tavo verslu

2015 m. liepos 21 d.

Nuo 2015 m. gegužės 21 iki rugpjūčio 17 dienos Ignalinoje (Mokyklos g. 11) vyksta dvylikos verslumo renginių ciklas „Verslo dirbtuvės".  Tai renginių - mokymų ciklas, skirtas skatinti Ignalinos savivaldybės gyventojus steigti verslus. Teorinių ir praktinių mokymų metu mokoma, kaip nugalėti verslo pradžios baimę, ugdyti verslumo įgūdžius, susikurti svetainę internete, reklamuotis, bendrauti su klientais ir potencialiais klientais telefonu, steigti įmonę.

Renginių ciklą "Verslo dirbtuvės" organizuoja VšĮ "Versli Lietuva" (jos atstovas Ignalinoje - Šarūnas Šlimas). Mokymus veda „Aš kitaip" įkūrėjas, verslumo lektorius, verslininkas ir vadovas Andrius Olechnovičius.

Nors Verslo dirbtuvių dalyvių motyvacija kurti savo verslą mokymų pradžioje buvo nedidelė, tačiau mokymų metu jų dalyvių susidomėjimas ir motyvacija kilo.
 
Patys aktyviausi "Verslo dirbtuvių" dalyviai šiandien jau pristato savo verslo idėjas, o dalis jų jau įkūrė savo įmones ar įstaigas.
 
Šįmet Ignalinos rajono gimnaziją baigę vaikinai Justinas ir Regimantas puikiai suderina mokslus, darbus ir pramogas. Didelę darbo su kompiuteriais ir kitais elektroniniais prietaisais ir jų taisymu patirtį turintys vaikinai į "Verslo dirbtuves" atėjo pasisemti trūkstamų žinių ir įgūdžių. Justinas ir Regimantas, šiek tiek anksčiau laimėję projekto "Skrydis verslo klase" konkursą, įgyvendino savo svajonę ir įkūrė mažąją bendriją "IT ritmas". Šios įmonės veiklos yra kompiuterių ir kitų išmaniųjų įrenginių remontas bei aptarnavimas, prekyba naujais komputeriais, telefonais, buitine elektronika, veikiančių ir neveikiančių kompiuterių supirkimas.
MB "IT ritmas" kontaktiniai duomenys: el. paštas itritmas@gmail.com, skype: it.ritmas, tel. 8-621-59331 ir 8-695-98566.

Mokymų dalyvis Petras, Aukštaitijos nacionaliniame parke, šalia Linkmenų kaimo (Ignalinos r.) kartu su žmona turintis savo sodybą, jau daug metų domisi jaučių auginimu ir turi du senovinių veislių jaučius. Į mokymus jis atėjo įgyti verslo pradžios žinių, su idėja organizuoti sodybos lankytojams edukacines programas. Mokymų lektorius ir dalyviai iš pat pradžių labai susidomėjo šia idėja ir visaip skatino Petrą ją įgyvendinti. Patys apsilankę jo šeimos sodyboje, savo akimis pamatė čia auginamus jaučius, pasivėžino dvikinkiame jų traukiamame vežime, paragavo sodyboje keptos duonos. Šiandien Petras pristato edukacinę programą "Jautis maitintojas" su šūkiu "Jaučiai Kanai ir Balai veža". Kviečiame visus apsilankyti.
Daugiau informacijos apie šią naują, įdomią pramogą rasite tinklapyje jautismaitintojas.weebly.com, paskambinę telefonu 8-650-48553 arba el. paštu autonomy108@gmail.com.
 
"Verslo dirbtuvių" mokymų ciklo dalyvė Inga jau seniai planavo steigti viešąją įstaigą, kuri užsiimtų rankų darbo verslo dovanų kūrimu, edukacinių programų bei mokymų organizavimu, vidaus ir lauko dizaino, apželdinimo darbais. Įpusėjus mokymų ciklui, Inga įkūrė viešąją įstaigą "Menų terasa".
 
 

Ignalinos gyventoja Rita jau daug metų domisi krašto istorija, teikia gido paslaugas. Neseniai išleidusi knygą "Palūšė. Savita mažo kaimelio istorija", Rita kartu su savo sūnumi Ričardu rutulioja verslo idėją organizuoti Ignalinos krašte ir jo apylinkėse, daugiausiai Aukštaitijos nacionaliniame parke, temines ekskursijas ir eko žygius pėsčiomis
Apie šią naują paslaugą daugiau informacijos rasite tinklapyje ekozygiai.lt , el. paštu info@ekozygiai.lt, telefonu 8-685-87308.
 
Šiaurietiškojo ėjimo instruktorė, aktyvi "Verslo dirbtuvių" dalyvė Jelena kviečia suderinti naudą sveikatai ir pramogą, judant gryname ore ir pažinant Ignalinos kraštą.
Pamažu populiarėjančią, bet dar daugelio neišbandytą šiaurietiškojo ėjimo pramogą, kurią net galima vadinti sportu, Jelena populiarina jau kelerius metus. Gavusi šiaurietiškojo ėjimo instruktorės pažymėjimą, ji moko pavienius asmenis ir grupes kaip taisyklingai vaikščioti šiaurietiškuoju ėjimu, o norintiems, tačiau neturintiems specialių lazdų, mokymų metu siūlo savo turimas. "Verslo dirbtuvių" metu Jelena ryžosi organizuoti temines ekskursijas pėsčiomis po Ignalinos kraštą ir jo apylinkes su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis ir aktyviau teikti šiaurietiškojo ėjimo pamokas.
Daugiau informacijos apie šias ne tik Ignalinos rajone poilsiaujantiems turistams, bet visiems, kas mėgsta aktyvias pramogas gamtoje, įdomias paslaugas rasite Jelenos bloge internete http://10000zingsniu.blogspot.com/, tinklapyje walkinignalina.weebly.com telefonu 8-652-87219 arba el. paštu jelena.jusis@gmail.com.

 
Dar vienas aktyvus "Verslo dirbtuvių" dalyvis Darius taip pat siekia skatinti aktyvaus turizmo pramogas Ignalinoje. Senojo Daugėliškio kaime (Ignalinos r.), prie Virėkštos ežero esančioje stovyklavietėje "Virėkšta" Darius teikia turizmo paslaugas tiems, kas ieško privačios, ramios, švarios vietos poilsiauti. Taip pat Darius plečia savo teikiamas paslaugas, siūlydamas lankytojams ne tik gerą vietą poilsiui, bet ir pramogas - organizuodamas teminius gamtos pažinimo žygius grupėms dviračiais Aukštaitijos nacionaliniame parke. 

Daugiau informacijos apie stovyklavietę "Virėkšta" rasite adresu vireksta.weebly.com, teminius gamtos pažinimo žygius - tinklapyje zalizygiai.weebly.com, facebook paskyroje "Žali žygiai", el. paštu ZaliZygiai@gmail.com, tel. 8-626-38316.
 
"Verslo dirbtuvių" dalyvė Joana į mokymus atėjo tik pasidomėti kas vyksta, o mokymų metu nusprendė, kad galėtų savo pomėgį - fotoknygų kūrimą padaryti verslu. Iš jo neišgyvensi, tačiau sugebėjimus, patirtį ir įgūdžius, pasak Joanos, galima panaudoti kuriant paslaugas ir produktus kitiems.
Daugiau informacijos apie Joanos teikiamas fotokygų kūrimo paslaugas galite rasti internete adresu foto-knyga.weebly.com, el. paštu joana.lichadziauskiene@gmail.com, tel. 8-699-39065.  
 
 
Iki mokymų ciklo pabaigos liko dar trys mokymai. Linkime visiems mokymų dalyviams sėkmės.
 
  Ignalinos AE regiono plėtros agentūros informacija